Regelmatig organiseert CODA, al dan niet in samenwerking met een wijkraad, een Verhalentafel. Dit is dé plek om samen in een informele sfeer herinneringen op te halen, te delen en vast te leggen. Voor de mensen van nu én de generaties na ons. Deel jouw verhaal, luister naar anderen en ontdek hoe rijk Apeldoorn is aan persoonlijke geschiedenis.
Elke Verhalentafel staat in het teken van een thema of een Apeldoornse wijk, buurt of straat. Zo zijn in eerdere edities bijvoorbeeld al veel herinneringen opgehaald aan De Naald, Kerschoten, Berg & Bos en Het Loo.
Donderdag 19 maart: vrouwenverenigingen in Apeldoorn
Recent zijn bij CODA Archief & Erfgoed archieven van verschillende vrouwenverenigingen geïnventariseerd en beschreven, waaronder verenigingen uit Apeldoorn en Ugchelen. Deze archieven laten zien hoe vrouwen zich organiseerden en hun stem lieten horen. Heb jij herinneringen, persoonlijke verhalen of ervaringen die deze archieven kunnen aanvullen en verdiepen? Wij nodigen je van harte uit om ze te delen tijdens de Verhalentafel. Was je bijvoorbeeld lid van een vrouwenbond, actief binnen een lokale vrouwenvereniging of betrokken bij een adviescommissie of vrouwenraad?
Aanjager: Aline Jansen
Deze editie van de Verhalentafel is Aline Jansen de aanjager. Zij is voorzitter van Vrouwennetwerk Apeldoorn. Deze vereniging is voortgekomen uit de voormalige Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Apeldoorn, waarvan het archief recent is geïnventariseerd en beschreven door CODA Archief & Erfgoed.
Aanmelden en locatie
De locatie van deze Verhalentafel is de EPA-kamer bij CODA Erfgoedhuis, Vosselmanstraat 299 in Apeldoorn. De toegang is gratis, wel vragen we je om je van tevoren aan te melden via verhalentafel@coda-apeldoorn.nl.
Volgende editie van de Verhalentafel: 21 mei
De volgende Verhalentafel is donderdag 21 mei en staat in het teken van Oranjepark en Spoor 150 jaar.
CODA Verhalentafel: samen herinneringen ophalen en verhalen vastleggen
We zijn benieuwd naar jouw verhalen en anekdotes en horen deze graag tijdens één van de volgende edities van de Verhalentafel. Meedoen is gratis, meld je wel even aan via verhalentafel@coda-apeldoorn.nl. De opgetekende verhalen worden bewaard in CODA Archief en deze zijn op termijn ook te lezen op de website van Het geheugen van Apeldoorn. De Verhalentafel heeft steeds een ander thema. In 2026 is er een Verhalentafel op:
- Donderdag 19 maart: Vrouwenverenigingen in Apeldoorn
- Donderdag 21 mei: Oranjepark en Spoor 150 jaar
- Donderdag 17 september: Atlas van Apeldoorn - Uddel
- Donderdag 15 oktober: Maand van de Geschiedenis: Sanatoria in Apeldoorn
- Donderdag 19 november: De wijk Orden